Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Amit a krikett világbajnokságról feltétlenül tudni kell

Gyorsan eltelt ez a négy év. Még három nap és nyakunkon a krikett világbajnokság. Akik régebb óta olvassák a blogot (netán ismernek is személyesen) tudják, hogy nekem a teszt krikett a mániám és azt tartom a legszebbnek és legfontosabbnak a három szakág közül. Az ODI világbajnokság azonban fontos eseménye a krikett körforgásának. Ez az a platform, ahol a csapatok egy behatárolt időintervallum alatt el tudják dönteni, hogy ki a legjobb. Futballban a fontos lokációkon többé-kevésbé ugyanakkor kezdődik a szezon és ugyanakkor ér véget. A krikett egy egész éves sport, a tornák és a párharcok végtelen ciklusából épül fel. Ebből szakít ki hat hetet a világbajnokság. Az ODI vébének 30 éves hagyománya van, ennek köszönhetően már kialakult a presztízse és a legendáriuma. Az ODI világbajnokság az, ami által egy csapat beleírhatja magát a történelemkönyvbe. A győztes csapat kapitánya pedig az életművét koronázza meg egy győzelemmel. A világbajnokság egy hat hetes őrület, ami összehozza a krikettvilágot. Gondolom a legtöbben értetlenül állnak az egész előtt, ezért kiemeltem a lényeges információkat az elkövetkezendő világbajnoksággal kapcsolatban.

0 Tovább

A krikett és Amerikai Egyesült Államok

A krikett Szent Grálja az Egyesült Államok. A nemzetközi krikettsajtót olvasva egyre gyakrabban találkozom olyan kiforrott és kevésbé kiforrott tervekkel, amik az USA meghódítását célozzák. Ez nem meglepő, a krikett körüli érdekkörök rengeteg pénzt látnak az amerikai krikettben, a televíziós jogoktól kezdve, a mezeladásokon át a jegyekig mindenhonnan dőlne a lé. Ha olyan terültekről beszélünk, amit a krikett nem hódított meg, akkor messze az USA a legértékesebb. Pedig a krikett nem volt mindig ismeretlen és alulértékelt játék arrafelé, 200 évvel ezelőtt jó esélyekkel indult, de nem sikerült bebetonozni a pozícióját. A továbbiakban kiderül, hogy sikerült elvesztegetni ezt a lehetőséget…

0 Tovább

A nyújtott kar problémája

A krikett egyik leglátványosabb jellemzője, hogy a labdát nyújtott karral hajítják el a játékosok. A játék történetében gyakorlatilag folyamatosan jelen volt, hogy ki kell gyomlálni a dobást, de a szabályalkotók csak 1960-ban írták le, hogy mit is jelent pontosan, hogy nyújtott karral. Akkor úgy határozták meg, hogy nem szabad a kart könyékből kinyújtani, amint az elérte a váll magasságát a dobás indításánál. Akinél a játékvezetők hibás mozdulatsort látnak, érvénytelenítik a dobását. Ez egyértelműnek hangzik, de az azóta eltelt fél évszázad alatt kiderült, hogy ez azért mégsem ilyen egyértelmű a gyakorlatban…

0 Tovább

Nagy visszatérés az Old Traffordon

Nemcsak a krikettblog tért vissza hétvégén. Andrew Flintoff bejelentette, hogy szerződést kötött Lancashire-rel, egykori klubjával, és játszani fog az angol nemzeti Twenty20 bajnokság 2014-es szezonjának hátralevő meccsein. A visszatérés időzítése tökéletes, első meccsét az ősi rivális, Yorkshire ellen vívja majd június 6-án. Freddie 2009-ben játszotta az utolsó meccsét és hivatalosan 2010-ben jelentette be a visszavonulását. Erről írtam is annak idején. Vajon mi vette rá az angol krikett történetének egyik legnagyobb alakját, hogy 36 évesen 5 év kihagyás után visszatérjen a krikettpályára? Anyagi okai voltak? Klimaxol? PR fogás? A 2005-ös dicsőséges Ashes-győzelem vezéregyéniségével akarják visszacsalogatni az angolok krikettbe vetett hitét? A hajtás után egy kicsit utánajárok a Flintoff-ügynek.

1 Tovább

Krikett

blogavatar

Krikett, és ami mögötte van. Objektívnek álcázott szubjektív posztok a krikett világáról.

Utolsó kommentek